Насоси циркуляційні

Фільтри

Діапазон цін
Виробники
  • Forwater
  • WL
  • GS
  • Енергонасоси

Насоси циркуляційні

  • Переглядати:
на сторінку

Основні принципи роботи циркуляційних насосів

Насос циркуляційний - це одна з головних складових частин опалювальної системи , а також системи гарячого водопостачання. Призначений він , в першу чергу , для забезпечення примусового руху теплоносія по деякому замкнутому контуру , а також для рециркуляції. Під час розрахунку продуктивності циркуляційного насоса , який працює в опалювальній системі , вам слід враховувати лише тільки втрати на тертя всередині трубопроводу. Висота системи (у даному випадку , будівлі) при цьому не має ніякого значення, тому що рідина , яку подає циркуляційний насос в трубопровід , штовхає воду одночасно і в зворотному напрямку. Це дозволяє споживачеві використовувати насос відносно невеликої потужності .
Назва « циркуляційний насос » відображає , в першу чергу, не конструктивні особливості цього насосного обладнання , а функціональне призначення і визначає призначення або мета застосування цього роду насосів в тій чи іншій системі трубопроводів опалення.
 
Циркуляційні насоси ділять на дві великі групи: вони бувають « з мокрим ротором » і «сухим ротором ». Насоси « з мокрим ротором » характерні тим, що мають ротор з робочим колесом , яке цілком знаходиться в рідині , яку вони перекачують . Ця рідина , яку перекачує насос , виконує відразу дві функції: змащує деталі насоса і охолоджує ротор. Коефіцієнт корисної дії такого насоса становить приблизно 50 %.

Правила вибору циркуляційного насоса

Головними параметрами циркуляційного насоса є продуктивність (кількість теплоносія , яке перекачує циркуляційний насос за одиницю часу) і напір ( по суті , напір - це різниця тисків , яку насос вносить в опалювальну систему). Експерти кажуть , параметри насоса потрібно підібрати так , щоб за годину він три рази пропустив через себе обсяг теплоносія.
Також , само собою , велике значення має діаметр труб системи : чим більше його значення , тим легше буде насосу справлятися зі своєю основною роботою. Звичайно, потрібно також чітко знати, який теплоносій буде використовуватися в опалювальній системі ; якої максимальної температури сягатиме теплоносій.
 
Насоси з сухим ротором застосовуються для перекачування великого обсягу теплоносія у великих установках . Характерною відмінністю є наявність особливого ущільнення між насосної частиною і , власне , електродвигуном. Ну і, звичайно , в них перекачиваемая рідина не стикається з двигуном насоса.