Як вибрати електричний котел. Частина 1

Електричний опалювальний котел - це можливість використання екологічно чистого джерела, що не забруднює навколишнє середовище шкідливими відпрацьованими речовинами, в якості джерела тепла в різних системах прямого, акумульованого та змішаного нагріву, а також спільно з накопичувальними баками. Електричний котел може використовуватися для приготування гарячої води в баках непрямого нагріву, а також може служити резервним джерелом тепла.

Призначені електричні котли для опалення будь-яких приміщень: квартир, індивідуальних будинків, котеджів, дач, різних об'єктів торгівлі: магазинів, кафе, офісних приміщень або виробничих підприємств.

Плюси електричних котлів

  • Застосовність. Електричні котли випускаються в широкому діапазоні потужностей, починаючи від 2 кВт і закінчуючи потужністю у понад 60 кВт. Моделі до 20 кВт чудово підійдуть для систем індивідуального опалення, а моделі понад 30 кВт - для промислових і комерційних об'єктів. Використання електричних котлів в якості джерела тепла дозволяє змонтувати каскадну систему опалення з використанням декількох котлів у зв'язці, що забезпечить високу надійність і продуктивність опалювальної системи.
  • Енергоефективність та економність. Незважаючи на велику критику електричних котлів в їх неекономності, вони володіють найвищим рівнем ККД у 99% і сучасні електричні котли мають ступінчасте регулювання потужності, що забезпечує високу економію електроенергії при експлуатації електричного котла.
  • Екологічність. Електричні котли забезпечують найвищий ступінь екологічності завдяки відсутності викидів продуктів згоряння. Важливий аспект: для експлуатації електричних агрегатів немає необхідності в додатковому приміщенні і установки димоходів камінного чи турбованого (коаксіального) типу, що дозволяє заощадити як на площі, так і на монтажі димоходу, особливо актуально це для об'єктів торгівлі.
  • Комфортне керування. Повністю автоматична робота завдяки регулюванню терморегуляторами і можливісті підключення кімнатних і вуличних термостатів або программаторів, які забезпечують не тільки комфорт, але і дозволяють працювати котлу в більш економному режимі.
  • Підігрів води. Електричні котли, крім функції опалення, можуть виконувати функцію гарячого водопостачання. Підготовка гарячої води здійснюється за допомогою зовнішнього накопичувального бойлера необхідного обсягу.
  • Зручність. Простота в експлуатації, безшумність роботи, надійність, довговічність і невисока ціна доповнюють список перерахованих вище переваг електричних котлів.

Мінуси електричних котлів

  • Висока вартість електроенергії. Всі зручності використання електричного котла перекреслюються вартістю споживаної ним електроенергії. Використання електричного котла обходиться споживачам дорожче, ніж використання газових котлів або котлів на твердому паливі. Виходом з даної ситуації є використання акумулюючих ємностей (тепло-акумуляторів) надлишкового тепла, які суттєво дозволяють заощадити на споживанні електроенергії.
  • Повна залежність від електроенергії. При виборі електричного котла необхідно розуміти, що його робота повністю залежить від електроенергії: відключення або перебої з постачанням електроенергії призведуть до зупинки в роботі котла і всієї опалювальної системи, чого не можна допускати в зимовий період часу. При використанні електричного котла як основного котла опалювальної системи, бажано використовувати альтернативне джерело енергії для запобігання охолодження будівлі. Альтернативним джерелом енергії може послужити котел на твердому паливі, а для невеликих будинків дров'яний камін.
  • Наявність необхідної електропроводки. Залежно від потужності опалювального приладу він може бути розрахований на однофазне або трифазне живлення. У разі ж заново споруджуваного будинку можна спроектувати електричну проводку будівлі під експлуатацію електричного котла потрібної потужності, а от у випадку вже побудованого будинку можуть виникнути труднощі з підбором опалювального приладу до вже наявних можливостей місцевої електромережі.

Конструкція електричних котлів аналогічна з конструкцією газових настінних котлів. Їх відмітною особливістю є відмінність у способі нагріву теплоносія. Основними вузлами електричного котла є нагріваючий блок (ТЕНи), теплообмінник і блок управління.

Принцип дії заснований на перетворенні електричної енергії в теплову енергію за допомогою трубчастих електронагрівачів - ТЕНів, вмонтованих в резервуар теплообмінника. ТЕНи нагрівають теплоносій, його циркуляція в системі опалення забезпечує обігрів будівлі.

Циркуляція теплоносія в опалювальній системі забезпечується циркуляційним насосом.

В наступній статті поговоримо про критерії вибору електричного котла

Новини