Як вибрати електричний котел. Частина 2

В попередній статті ми говорили про плюси і мінуси електричних котлів.

Критерії вибору електричного котла

Потужність електричного котла

Потужність електричного котла забезпечують електричні ТЕНи, які знаходяться всередині теплообмінника. Передача тепла відбувається за рахунок нагрівання ТЕНами води в теплообміннику і надалі перенесення теплої води циркуляційним насосом.

Потужність електричних котлів, власне, як і всіх опалювальних агрегатів, наведена в кВт, в даному випадку, коли йдеться про електричні котли, мається на увазі потужність електричних ТЕНів котла. Може бути встановлений як один, так і два чи три нагрівальних елемента (ТЕНи). Потужність електричних котлів в основному становить від 2 і до 60 кВт.

Розрахунок потужності електричного котла

Електричний котел повинен володіти такою тепловою потужністю, якої вистачить для заповнення тепловтрат всіх приміщень, а так само забезпечити гаряче водопостачання.

Визначення потужності залежить від безлічі різних факторів, які повинні бути враховані в теплотехнічному розрахунку для дому, а також у розрахунку теплової потужності для приготування гарячої води.

Теплотехнічний розрахунок дозволить підібрати значення для поповнення всіх тепловтрат. Виконуючи такий розрахунок, враховується загальна площа всіх приміщень, що обігріваються в будинку, а також якість будови, його теплоізоляція. Теплопровідність будинку при цьому має важливе значення. Найбільшу роль серед всіх тепловтрат будівлі грають вікна та двері. Особливо це стосується великих віконних прорізів і панорамних засклень.

Щоб провести приблизний розрахунок, відштовхуючись від об'єму приміщень (враховуючи висоту стель), можна скористатися формулою:

W = S x Wпит / 10 м2

W - потужність котла (кВт)

S - площа приміщення (м2)

Wпит - питома потужність котла на 10 м2, встановлювана окремо для кожного регіону:

Wпит - для холодних районів 1,2-2

Wпит - середньої смуги 1 - 1,2

Wпит - південних регіонів 0,7 - 0,9

Приміром, для опалення приміщення площею 150 м2 в середній смузі знадобиться електричний котел потужністю 150 х 1.1/10 = 16.5 кВт

Необхідне значення теплової потужності для забезпечення ГВП.

Другим значенням буде необхідна теплова потужність для гарячого водопостачання будинку. Необхідну потужність в цьому варіанті розраховують, виходячи з кількості точок водорозбору, постійних мешканців, загальної кількості споживаної теплої води.

Для вибору обсягу ємнісного водонагрівача можна скористатися формулою:

Vн = V * (Т - Т'): (Т'' - Т')

Vн - необхідний обсяг водонагрівача

V - необхідна кількість теплої води

Т - необхідна температура теплої води

Т '- температура води, з якою змішується гаряча вода з нагрівача

Т'' - температура нагрітої води у водонагрівачі

Наприклад, нам необхідно забезпечити гарячою водою 5 людей при потребі 70 літрів на одну людину.

350 * (40 - 10) / (60 - 10) = 210 л.

Для забезпечення потреб у воді нам знадобиться водонагрівач ємністю в 210 літрів.

Формула для розрахунку часу нагрівання води від потужності котла і обсягу водонагрівача:

Т = m х CB х (t2 – t1) / P

T - час нагрівання води (с)

m - маса води в бойлері (кг)

CB - питома теплоємність води - 4,2 кДж / (кг х К)

t1 - початкова температура води в бойлері (° С)

t2 - температура, до якої повинна бути нагріта вода (° С)

Р - потужність котла (кВт)

Розрахуємо час нагрівання води електричним котлом потужністю 16кВт, водонагрівача об'ємом в 210 літрів:

210 х 4,2 х (60 -10) / 16 = 2 756 с  46 хв.

У разі частого розбору теплої води, щоб запобігти охолодженню будівлі, можна збільшити потужність котла на 25%. Використовуючи навіть спрощений розрахунок потреби тепла в будівлі, обсягу водонагрівача і час нагрівання води, можна підібрати електричний котел необхідної потужності.

Напруга, струм, площа перетину кабелю

Напруга. Залежно від того, яка потужність опалювального приладу, схема електричних котлів може припускати необхідність наявності в будівлі або однофазної мережі з напругою 200V (вольт), або трифазної електромережі з напругою 380V (вольт). Використання однофазної електромережі припускає тільки схема електричних котлів до 12 кВт. Встановлення котлів з потужністю понад 12 кВт можлива тільки при наявності трифазної електромережі.

Сила струму - це кількість заряду (або пропорційна кількість електронів), що пройшло через поперечний переріз провідника за певний час. Одиниця сили струму - ампер (А).

Площа перетину кабелю - під перетином розуміють площу його поперечного перерізу. Вибирається площа перетину кабелю, виходячи з навантажень, планованих на даний кабел: чим більше планується використовувати одночасно включених приладів, тим більший перетин кабелю необхідно.

Теплоакумулююча ємність

Найкращим варіантом використання електричного котла є спільне застосування з теплоакумулюючою ємністю, що вмикається між котлом та системою опалення.

Принцип дії теплового акумулятора полягає в тому, що в процесі роботи котла частина його енергії спрямовується на нагрівання додаткового об’єму теплоносія, що знаходиться у великій за об’ємом ємності.

Накопичувальна ємність має хорошу теплоізоляцію з дуже малими тепловтратами. Після того, як електрокотел припинить працювати, і приміщення почне охолоджуватися, датчик температури повітря (або температури води в системі опалення) включає циркуляційний насос, який подає гарячу воду з бака акумулятора в систему опалення. Температура повітря (води) підвищується до встановленого значення, і датчик вимикає насос. Температура води в баку трохи зменшується, але через хорошу теплоізоляцію продовжує залишатися досить високою. Цикли включення і виключення насоса тривають до тих пір, поки температура води в баку буде залишатися вище, ніж у системі опалення.

Залежно від обсягу акумулюючої ємності, тепловтрат приміщення, температури зовнішнього повітря і заданої температури повітря в будинку, теплоакумулююча ємність може забезпечити комфортне тепло в будинку від декількох годин і аж до 1,5 - 2 діб при непрацюючому котлі. За відсутності в будинку людей, термостат (датчик) можна налаштувати на мінімальну температуру обігріву, тоді запасеної енергії вистачить на ще більший період часу.

Теплоакумулюючі ємності окрім збереження тепла в системі опалення, дозволяють проводити нагрів або попередній підігрів господарської води у внутрішній ємності. Підігрів води відбувається в спеціальному резервуарі об'ємом (50-100 літрів) розташованому всередині буферної ємності.

Переваги теплоакумулюючої ємності:

  • Акумуляція надлишкового тепла від опалювального приладу дозволяє працювати електричному котлу в економному режимі;
  • Захист системи опалення від перегріву котла, так як теплоакумулятор поглинає весь перегрітий теплоносій та змішує його із великим запасом теплої води;
  • Теплоакумулятор дозволяє легко пов'язати різні опалювальні котли (твердопаливний котел, газовий котел, електричний котел) у єдину систему, попередньо погодивши їх із самою системою опалення;
  • Зручне приготування гарячої води для господарських потреб.

Недоліки теплоакумулюючої ємності:

  • Вартість ємності. Для установки акумулюючої ємності необхідно економічне обгрунтування застосування такої установки;
  • Великий займаний обсяг. Як правило, обсяг буферної ємності складає 300 - 2000 л. Для встановлення ємності такого обсягу необхідно враховувати особливості будинку, та наявність спеціально відведеного під ємність приміщення.
  • Обсяг буферної ємності повинен бути не меншим за 25-30 літрів на 1 кВт потужності електричного котла. Чим потужніший котел, тим більшим є обсяг буфера. Чим меншою є система опалення за незмінної потужності котла, тим більшим є об’єм буфера.

Розглянемо одну з найоптимальніших моделей електричних котлів: котли Erem серії EK (діапазон потужностей від 3 до 12 кВт). Дані котли оснащені електромеханічним управлінням, тобто на 100% автоматичні. Котли Erem EK можуть працювати навіть в безнапорній (відкритій) системі. Є можливість плавного регулювання температури та використання котлів у системі «тепла підлога». Користувач має можливість візуально контролювати температуру теплоносія. Дані котли оснащені ТЕНами із нержавіючої сталі. Котли Erem EK – найкращий недорогий вибір для автономної системи опалення без підведення газу, також їх можна використовувати у якості резервного опалювального приладу.

На всю техніку, придбану на нашому сайті, ми надамо гарантію. Крім того, ми надаємо післягарантійне (сервісне) обслуговування, проектуємо системи опалення, монтуємо, встановлюємо та підключаємо всі опалювальні прилади та прилади водопостачання.

Ну що, ви вже обрали потрібний вам електричний котел? Тоді прийшов час телефонувати нам і замовляти! Магазин Термоюніон – найнижчі ціни на котли і опалювальну техніку в регіоні!

Новини