Твердопаливні котли тривалого горіння та піролізного типу

Фільтри

Діапазон цін
Виробники
  • Candle
  • Віта Клімат
  • Marten
Потужність, кВт
Товщина теплообмінника

Твердопаливні котли довготривалого горіння і піролізного типу

  • Переглядати:
на сторінку

На сьогоднішній день продовжує розвиватися тенденція автономного опалення. Відмінним рішенням такого завдання стане встановлення у вашому приміщенні твердoпаливного котла тривалого горіння.

Принципи роботи твердoпаливних котлів тривалого горіння

Котли призначені для використання як в побутових умовах, так і в заводських, складських, громадських спорудах. Найбільшою перевагою подібних твердопаливних котлів є великий інтервал завантажень палива в котел. Це можливо завдяки тому, що у котлів є спеціальні конструкції циліндричної форми і використовується особливий спосіб згоряння, який властивий тільки котлам подібних видів.

Паливний матеріал в котлах горить не як зазвичай з низу вгору, а з верху в низ, що дoзволяє паливу значно повільніше горіти. З усього закладеного паливного матеріалу горить тільки верхній шар, а все інше повільно тліє, при цьому добре просушуючи. Завдяки цьому значно підвищується ККД. Саме такий спосіб опалення є найбільш економічним і комфортним. Закидати потрібно через 30 - 50 годин, це залежить від паливного матеріалу, який ви використовуєте. По собі котли не дуже габаритні, але при цьому здатні поміщати в собі великі об'єми тoплива, що також впливає на тривалість горіння. Котли тривалого горіння діляться на два типи: ті, які можуть топиться тільки дровами і ті, які можуть топиться як дровами, так і коксом з вугіллям (універсальні). Чистку в твердопаливних котлах тривалого горіння потрібно робити всього лише один раз на місяць.

Котли піролізного типу

Твердопаливні котли піролізного типу працюють не тільки за принципом верхнього згоряння. Тут гази, що виділяються при згоранні, вступають у процес піролізу. Таким чином, виконується повторний етап корисної роботи. Піролізні котли іноді порівнюють з конденсаційними - адже за рахунок повторного спалювання тут також значно підвищується ККД і тривалість горіння котла. Таким чином, піролізні котли і котли тривалого горіння вигідно виділяються серед інших твердопаливних. Головний і загальновизнаний недолік твердопаливних котлів - це швидке спалювання палива і низькі показники продуктивності в порівнянні з газовими. Однак котли тривалого горіння і піролізного типу з легкістю вирішують обидві проблеми і займають лідируючу позицію серед продажів.

­Піроліз деревини – процес розкладання сухої деревини на летючі частинки під дією високих температур – здійснюється за температури 200-800С. Суха деревина розкладається на так званий піролізний газ та твердий залишок – древесне вугілля, або кокс. Це є екзотермічний процес, тобто процес із виділенням тепла. Таким чином, покращується підігрів та просушування деревини у топці котла та відбувається прогрівання повітря, що надходить до зони горіння.

Коли піролізний газ під час горіння змішується з киснем, починається процес горіння, з якого і виділяється додаткова теплова енергія. Також у процесі піролізний газ вступає в реакцію з вуглецем, тому димові гази на виході майже не містять у собі шкідливих домішків. Тобто, піролізний котел викидатиме до атмосфери набагато менше вуглецю.

Коштують твердопаливні котли тривалого горіння досить дорого, при тому, що універсальні моделі коштують ще дорожче. Але з часом ви зрозумієте, що гроші були витрачені не даремно, так як котли дуже економні і не вибагливі у догляді.