Димоходи для камінів та твердопаливних котлів в Луцьку

на сторінку

Помилково припускають, що димохід стає пережитком минулого. Насправді, димоходи залишаються затребуваними і крокують в ногу з часом. У сучасних проектах приватних будинків і котеджів обов'язково закладений димохід - навіть якщо ви не захочете використовувати його зараз, зайвим він ніколи не буде. 

Класичний димохід - цегляний. Сьогодні все частіше зустрічаються димоходи сталеві і керамічні.

Звичайно ж, головний критерій для димоходу - це термостійкість. Саме тому вогнетривку цеглу, який витримує до 1000 °С, завжди був флагманом серед димохідних матеріалів.

Але цегляний димар має і деякі недоліки. Так, на стінках з цегли виступає конденсат, вони довше прогріваються. Цегляний димар - це прерогатива котла з низьким ККД. Сучасні твердопаливні котли не пристосовані до цегельних димоходів - їх продуктивність висока для цього. А конденсат, який утворюється при згоранні, руйнує такий димар.

Димар з чорної сталі також не надто стійкий до роботи димохідного котла. А ось нержавійка впорається з таким завданням набагато краще. Легуючі елементи в складі сприяють стійкості димоходу до конденсату і сажі. Це фінансово доступний і продуктивний варіант для твердопаливного димохідного котла,  а також гарний варіант димоходу для газового котла. 

Крім сталевих, є ще керамічні і навіть скляні димоходи. Однак для твердопаливних котлів сучасного покоління найбільш прийнятними залишаються все ж димарі з нержавіючої сталі - міцні і стійкі до корозії. Твердопаливний котел з правильно обладнаним димоходом матиме набагато більш високу продуктивність і менше шансів заздалегідь вийти з ладу.