Конвектори газові

Фільтри

Діапазон цін
Виробник
Потужність, кВт
Тип димоходу

Конвектори газові в Луцьку

  • Переглядати:
на сторінку

Конвектор – прилад, який дозволяє забезпечити довготермінове обігрівання приміщення. Монтується, як правило, в нижній частині зовнішньої стіни: це зумовлено конструкцією конвектора та принципом його роботи. В основі роботи лежить природне явище піднімання теплих шарів повітря догори, яке називається конвекцією, – звідси походить й назва. Конвектори, як і багато обігріваючих приладів, поділяються на газові та електричні. Переваги та недоліки кожного з видів енергоспоживання ви, скоріш за все, знаєте самі.

Газові конвектори з’явилися на ринку опалення відносно не так давно, як, наприклад, твердопаливні котлі або печі-каміни. Проте через свою продуктивність, зручність та оперативність роботи вони швидко знайшли визнання серед покупців. Попит на конвектори не зменшується, а асортимент продовжує розширюватися.

Перш за все, така популярність зумовлена кількома чинниками, дуже важливими при виборі опалювального обладнання. Поєднання ціни та якості – через свою специфіку роботи та конструкції газовий конвектор має досить невисоку вартість; енергонезалежність – газовий конвектор не потребує підключення до електромережі; простота використання, незалежність від погодних умов – у конветорі нічого не може замерзнути або вкритися льодом. Окрім того, газовий конвектор є прекрасним варіантом обігріву для приміщень, де ви не знаходитесь постійно. Цн можуть бути офіси, дачі тощо.

Принципи роботи газових конвекторів

Конструкція цих приладів досить проста: кожен конвектор складається з нагрівального елемента та терморегулятора. Часто конвектори оснащують ще й радіатором, який передає тепло від ТЕНа до повітря в приміщенні.

Конструкція та матеріал, з якого виготовлений нагрівальний елемент, великою мірою зумовлюють ціну конвектора. Таким чином, більшість дешевих конвекторів українського виробництва, які ви можете купити навіть за $30-$50, оснащені спіраллю розжарювання відкритого типу. Вона має багато недоліків: вона спалює кисень через те, що в процесі роботи розігрівається до високих температур; разом з тепловим потоком до нагрівального елемента потрапляє й порох, який згорає, залишаючи неприємний запах, який розноситься по квартирі пристроєм. За умови потрапляння на спіраль легкозаймистих речовин, може навіть відбутися займання, а там вже недалеко до пожежі. Про пересушене повітря й низьку вологість повітря, що загрожує здоров’ю мешканців, годі вже й говорити.

Експлуатація газових конвекторів

Багато європейських виробників практикують моноблочну конструкцію, яка об’єднує ТЕН та радіатор, що знижує ймовірність їх швидкого зношування. Забір повітря конвектором здійснюється або із зовнішнього середовища (монтується повітропровідний канал крізь стіну, у цьому випадку конвектор потрібно розміщувати в нижній частині зовнішньої стіни), або із самої кімнати (у нижній частині конвектора холодне повітря потрапляє до ТЕНу, нагрівається, та випускається вгорі). Термостат, призначення якого – контролювати, щоб повітря нагрівалось до встановленої температури, може бути електромеханічним та електронним. Це теж впливає на ціну конвектора. Всі конвектори позиціонують як прилади, що мають дуже високий коефіцієнт корисної дії (ККД) – порядку 95-99%.