Насоси циркуляційні та для підвищення тиску

Фільтри

Діапазон цін
Виробник
Потужність, кВт

Циркуляційні насоси в Івано-Франківську

на сторінку

Основні принципи роботи циркуляційних насосів

Насос циркуляційний - це одна з головних складових частин опалювальної системи, а також системи гарячого водопостачання. Призначений він , в першу чергу, для забезпечення примусового руху теплоносія по деякому замкнутому контуру, а також для рециркуляції. Під час розрахунку продуктивності циркуляційного насоса, який працює в опалювальній системі, вам слід враховувати лише тільки втрати на тертя всередині трубопроводу. Висота системи (у даному випадку, будівлі) при цьому не має ніякого значення, тому що рідина , яку подає циркуляційний насос в трубопровід , штовхає воду одночасно і в зворотному напрямку. Це дозволяє споживачеві використовувати насос відносно невеликої потужності.

Назва «циркуляційний насос» відображає, в першу чергу, не конструктивні особливості цього насосного обладнання, а функціональне призначення і визначає призначення або мета застосування цього роду насосів в тій чи іншій системі трубопроводів опалення.

Циркуляційні насоси ділять на дві великі групи: вони бувають «з мокрим ротором» і «сухим ротором». Насоси «з мокрим ротором» характерні тим, що мають ротор з робочим колесом, яке цілком знаходиться в рідині, яку вони перекачують. Ця рідина, яку перекачує насос, виконує відразу дві функції: змащує деталі насоса і охолоджує ротор. Коефіцієнт корисної дії такого насоса становить приблизно 50%.

Правила вибору циркуляційного насоса

Головними параметрами циркуляційного насоса є продуктивність (кількість теплоносія, яке перекачує циркуляційний насос за одиницю часу) і напір ( по суті, напір - це різниця тисків, яку насос вносить в опалювальну систему). Експерти кажуть, параметри насоса потрібно підібрати так, щоб за годину він три рази пропустив через себе обсяг теплоносія.

Також, само собою, велике значення має діаметр труб системи: чим більше його значення, тим легше буде насосу справлятися зі своєю основною роботою. Звичайно, потрібно також чітко знати, який теплоносій буде використовуватися в опалювальній системі; якої максимальної температури сягатиме теплоносій.

Насоси з сухим ротором застосовуються для перекачування великого обсягу теплоносія у великих установках. Характерною відмінністю є наявність особливого ущільнення між насосної частиною і, власне, електродвигуном. Ну і, звичайно, в них перекачиваемая рідина не стикається з двигуном насоса.