Насосні станції

Фільтри

Насосні станції для водопостачання в Львові

  • Переглядати:
на сторінку

Призначення насосної станції

Побутова насосна станція призначена для подачі води в будинок та поливу. А взагалі, вона може застосовуватися і для підвищення тиску в системах центрального водопостачання. Суть, напевно, зрозуміла: з джерела (будь це колодязь, свердловина або щось інше) вода надходить у будинок. Але як це все відбувається?

Все відносно просто, але, щоб все повністю зрозуміти, необхідно спочатку розібрати в загальних рисах основні елементи або компоненти системи. Отже, сам насос забезпечує подачу води. Він буває двох типів: поверхневий і занурювальний. Поверхневий потрібен для початкової подачі води (поки насосна станція не включена), він також плавно змінює тиск в системі і запобігає гідроударам під час роботи насоса. Важливою частиною станції є реле тиску. Цей елемент включає і вимикає насос, в залежності від тиску, який показує манометр.

Отже, включаючи кран, ми подаємо воду, яка була в гідроакумуляторі; поки кран відкритий, вода в гідроакумуляторі витрачається, і тиск, відповідно, знижується. Як тільки він дійде до певної позначки, реле тиску приведе в дію насос і вода почне надходити в гідроакумулятор. Навіть якщо ви закриєте кран, насос продовжуватиме качати воду, поки тиск не дійде до позначки, що сигналізує реле про потребу відключення насоса.

Принцип роботи насосної станції

Насосні станції для води мають простий механізм роботи: в системі постійно є тиск і гідроакумулятор повний. Як тільки відкривається кран, йде витрата води з гідросистеми і акумулятора, фіксується падіння тиску і видається команда на включення насоса. Коли кран закривається, насос працює до досягнення заданого тиску і запалення гідроакумулятора. Власне це і є весь пристрій насосної станції, схема роботи дуже проста і при цьому надійна. Однак, будь-яка побутова насосна станція боїться гідроударів, вони можуть вивести з ладу насос або всю систему. Для запобігання їх виникнення використовують реле тиску, яке дозволяє плавно міняти режим роботи насоса, уникаючи різких перепадів тиску.

Набагато складніше вибрати потрібну модель, ціна тут не повинна бути вирішальним фактором. Орієнтуватися на них можна, але більше потрібно звертати увагу на виробника самого насоса, наявність реле і захисту, а також продуктивності. Насосні станції водопостачання не повинні бути занадто слабкими, інакше вони просто не створять потрібного тиску, а вода з крана буде текти ледь-ледь сильно. Але й занадто сильний насос може порвати вам труби, викликати протікання на з'єднаннях, або просто працювати в половину можливостей. Насосна станція для дачі повинна мати помірну потужність, адже її використовують не тільки для водопроводу, а й для поливу присадибної території. Останнім часом з'явилися насосні станції для квартири, але їх популярність помірна, так як скрізь є централізований водопровід. Крім водопроводу, насос може використовуватися і для відкачування стоків. Каналізаційна насосна станція буде навіть дешевшою, ніж водопровідна, так як немає необхідності створювати високий тиск.