3 кроки, які допоможуть вибрати дренажний насос - фото - стаття в інтернет-магазині систем опалення та водопостачання TermoUnion

Дренажні насоси призначені для відкачування води з різними рівнями забруднення (як правило, мала і середня ступінь забруднення). Характерна їх особливість, порівняно зі схожими фекальними насосами, полягає в низькому залишковому рівні води (1,5 см у дренажних проти 5,5 см у фекальних). Також найчастіше дренажний насос характеризується більшим напором води при тій же продуктивності і ціновій категорії. 

КРОК #1 - визначаємо, яку воду потрібно відкачувати

Перш за все необхідно визначити, яку саме воду потрібно відкачувати і чи підійде для цього дренажний насос. Якщо це відносно чиста вода без мулистих відкладень на дні, без каміння і високого вмісту піску і бруду, то якраз для цих цілей підійде дренажний насос.

Найкраще для цього виду насосів підійдуть наприклад: затоплені підвали, гаражі, склади, дощові стоки без товстого шару мулу на дні, ставки та інші водойми за умови знаходження насоса на твердому дні (опускається у відрі, чані, на фанерній/металевій основі).

Проте слід звернути увагу, що для дренажного насоса не підійдуть: будівельний котлован з сумішшю вода/пісок/бруд/щебінь, ставки, озера, стічні колодязі за умови товстого шару мулистих відкладень на дні. Занурення насоса безпосередньо  у ці відкладення - заб'є насос і спрацює тепловий захист. У цих випадках необхідне використання фекального насоса.

3 кроки, які допоможуть вибрати дренажний насос - фото 2 -

Крок #2 - визначаємо необхідну продуктивність дренажного насоса

Потрібно пам'ятати, що 1 метр по вертикалі дорівнює 10 метрам по горизонталі. Тобто якщо у насоса написано, що максимальна висота підйому 8 метрів, то це значить, що при нульовій висоті підйому він зможе доставити воду на 80 метрів по горизонталі (але вода буде ледве текти). 

Наприклад, ви опускаєте насос в підвал гаража, що знаходиться 3 метри нижче рівня землі. До канави або ями, куди перекачується вода - 20 метрів. Значить, Вам необхідний насос, який підніме воду як мінімум на 5 метрів (3 + 20/10 = 5). Але нам потрібно, щоб вода зі шланга не капала, а текла з достатньою продуктивністю (в на насосі зазначені максимальні характеристики). Для побутових цілей продуктивності дренажного насоса вистачить, якщо максимальний напір, що дається насосом (вказаний на насосі), перевищує розрахунковий на 3 метри. Тобто в даному випадку це 8 метрів. Знову-таки, не варто забувати, що в ряді випадків, коли води, яка відкачується, дуже багато, або її приплив великий, даний запас по висоті, що визначає продуктивність насоса, повинен бути значно більшим, а продуктивність насоса залежно від висоти і дальності підйому визначається за графіками зображеними в технічному паспорті або на упаковці насоса.

Крок #3 - вибираємо насос

З технічними параметрами визначилися, тепер залишилося визначитися з конкретною моделлю насоса. Якщо площа місця, де працюватиме дренажний насос (нагадаємо, встановлений на твердій основі, а не в бруді або мулі) перевищує 50х50 см, то в більшості випадків підійде будь який дренажний насос з вимикачем поплавця. Чому саме 50х50 см? Тому, що менші розміри ємності не дозволять поплавковому вимикачу нормально працювати. У цьому випадку необхідний насос з вертикальним поплавком.

Всi новини

підписуйтесь на наші новини

Та отримуйте найвигідніші пропозиції!

Забули пароль

Будь ласка, введіть адресу електронної пошти, який ви використовували для реєстрації. Ми надішлемо Вам новий пароль.

Забули пароль

Будь ласка, введіть адресу електронної пошти, який ви використовували для реєстрації. Ми надішлемо Вам новий пароль.

Ви успішно ввійшли!

H
Ласкаво просимо,

Информация о персональном кабинете:

Особистий кабінет дозволяє вам отримати доступ до інформації про ваші замовлення. Завдяки йому ви також можете переглядати дані про історію та вміст замовлень, їх вартість та статус.

Ласкаво просимо