Як вибрати димохід

13.06.2018 1984
Як вибрати димохід - фото - стаття в інтернет-магазині систем опалення та водопостачання TermoUnion

В плюсах даного підвиду димоходів можна відзначити, що вони легко монтуються, легкі, стійкі до подразників кислотної природи і мають прекрасну тягу. Та й термін експлуатації подібного димоходу набагато вище ніж у димоходу зі звичайної сталі.

Багато людей вважають, що димар служить лише для виведення продуктів згоряння за межі будинку, але насправді це не так. Всі ми знаємо, що для процесу горіння необхідний кисень, який надходить в топку через димохід. Проходячи через димохід, гази, що виникли в результаті горіння, витісняються, тим самим створюють тягу повітря/кисню. Не варто забувати, також, що димар є частиною кільцевої системи і установка його в неправильному місці може стати навіть причиною пожежі, або може привести до проникнення чадних газів у приміщення.
Для того, щоб правильно вибрати димар, Вам слід визначитися з типом опалення, який Ви будете використовувати.

Димоходи бувають:

У будь-якому димоході найважливішим параметром є тяга. Тяга - це параметр димоходу, який відображає швидкість руху димових газів в ньому. Вона виникає через відмінності температур (тепло рухається вгору) і тисків між приміщенням в якому встановлений котел і атмосферою (вулицею). Коли димохід рівний та у ньому менше усіляких вигинів, тим краще тяга. 

Як вибрати димохід - фото 2 - стаття в інтернет-магазині систем опалення та водопостачання TermoUnion

У всіх без винятку системах димоходів, тяга залежить від кількох чинників - різниці температур зовні і всередині приміщення, температури димових газів, вітру і т.д. Коли в приміщенні тепло, а на вулиці прохолодніше тим краще тяга в димоході. Важливу роль для тяги грає, довжина димоходу. Простими словами, теплі димохідні гази, піднімаючись по димоходу на прямих його ділянках набирають швидкість, це в свою чергу збільшує потік димових газів через димохід.

Якщо говорити про тягу димоходу твердопаливного котла, то треба виділити декілька чинників, які свідчать про якість тяги:

  1. Шум і гудіння в димарі. Це свідчить про зайву тягу.
  2. Дим потрапляє в приміщення - це знак того, що замала тяга і її треба збільшити.

Також, важливим фактором при покупці димоходу є його термостійкість. Так як температура газів, що утворюються в наслідок процесу згоряння становить від 70 до 700 градусів, то матеріал, з якого виготовлений димохід повинен витримувати таку температуру. Саме з цього, димоходи виготовляються з різних матеріалів, наприклад, таких як:

  • Вогнетривка цегла
  • Кераміка
  • Сталь

Кожен з даних матеріалів володіє важливими характеристиками. 

Наприклад, вогнетривка цегла витримує температуру до 1000 градусів, без втрати міцності. Він відмінно підходить для внутрішнього облицювання димоходу. Але є і мінус. Цегла довго нагрівається і сприяє утворенню конденсату, а конденсат сприяє руйнуванню димоходу.
Металеві димоходи виготовляються з чорної та нержавіючої сталі. Слід зазначити, що димарі з чорної сталі не стійкі до подразників різного роду. При використанні такого димоходу, він швидко прийде в непридатність і стане пожежонебезпечним. А ось димарі з нержавіючої сталі, навпаки, стійкі до різних подразників, завдяки хімічному складу сталі.

Що стосується димоходів для газових котлів, то вони теж повинні бути  також безпечними і якісними. Треба пам'ятати, що для таких димоходів характерна проблема утворення конденсату . Він утворюється при неправильній установці димоходу, або ж тоді, коли в димохід потрапляє холодне повітря з вулиці. 


Димарі для газових котлів поділяються на кілька підвидів:

 

Як вибрати димохід - фото 3 - стаття в інтернет-магазині систем опалення та водопостачання TermoUnion

Димохід для газового котла з нержавіючої сталі

В плюсах даного підвиду димоходів можна відзначити, що вони легко монтуються, легкі, стійкі до подразників кислотної природи і мають прекрасну тягу. Та й термін експлуатації подібного димоходу набагато вище ніж у димоходу зі звичайної сталі.

 

 

 

Як вибрати димохід - фото 4 - стаття в інтернет-магазині систем опалення та водопостачання TermoUnion

 

Емальовані димоходи для газового котла

Вони хороші тим, що внутрішнє покриття таких димоходів не підвладне утворенню сажі і, власне, вона там накопичуватися не буде.

 

 

Як вибрати димохід - фото 5 - стаття в інтернет-магазині систем опалення та водопостачання TermoUnion

 
 

 

Димохід - сендвіч або ж іншими словами утеплений димохід

Призначений для будов, де немає цегляної шахти. Також, найважливішим плюсом такого димоходу є нездатність накопичувати конденсат.

 

 

Як вибрати димохід - фото 6 - стаття в інтернет-магазині систем опалення та водопостачання TermoUnion

Коаксіальні димоходи

Такі димоходи необхідно використовувати в тих приміщеннях, де неможливо здійснити регулярний приплив повітря. Коаксіальний димар - це дві труби різного діаметру, вставлені один в одного так, щоб по всій довжині труби була відстань однакового розміру. Коаксіальні труби дають можливість повного згоряння палива в котлі, забезпечуючи повну ізоляцію від приміщення. Також такі труби значно підвищують ККД котла, завдяки тому, що нагрівається припливне повітря через контакт з розігрітими стінками відвідної труби. Відзначається також зниження температури диму, що покращує тягу. Варто зауважити, що надходження холодного повітря оберігає стіни від перегріву.

Слід пам'ятати, що пристрій димоходів для газових котлів забороняє установку плоского клапана, що закривається вгорі труби, саме тому для таких димоходів передбачено закінчення у вигляді конуса.
Від якості обраного Вами димоходу безпосередньо залежить безпека всіх жителів будинку, так як він служить відводом для чадних газів з Вашого каміна.

Бажаєте більше дізнатись про системи опалення та водопостачання? 

Підписуйтесь на наший канал в Telegram та будьте в курсі усіх новин!

Новини