Що потрібно знати, вибираючи пластикові труби - фото - стаття в інтернет-магазині систем опалення та водопостачання TermoUnion

Якщо перед вами виникла проблема вибору труб для інженерного забезпечення вашого будинку, то ця стаття допоможе зорієнтуватися в достатку цього матеріалу, пропонованого на ринку.

У загальному всі знають, що труби бувають водопровідні, опалювальні, каналізаційні. У житлових будинках переважно застосовують сталеві або пластикові труби. Сучасні будівельні технології торкнулися і інженерного устаткування будівель. Сьогодні будівництво перейшло на використання пластикових труб для внутрішнього водопроводу, каналізації і опалювальних систем.

Проте різноманіття матеріалів і технологій вводить в розгубленість недосвідчених забудовників, які самостійно обирають і монтують інженерні системи свого будинку. Спробуємо ж розібратися в різних модифікаціях і призначенні пластмасових труб.

На українському ринку найбільшого поширення набули поліпропіленові та металополімерні труби. Кожна з систем має свої переваги і недоліки. Поліпропіленові труби набагато дешевше металополімерних. Обидва види виконуютьодне і те ж завданя і призначені для холодної, гарячої води та опалення.

Розглянемо і інші різновиди - це труби з поліетилену, зшитого поліетилену, лінійного поліетилену і полівінілхлориду.

Труби металополімерні 

На зрізі металопластикової труби можна побачити всі верстви, з яких складається стінка. Це п'ять шарів - внутрішня робоча труба, виготовлена ​​із зшитого поліпропілену, клейовий прошарок, який видно «на око», в середині алюмінієва фольга,  і знову клейовий прошарок. Зовні порівняно тонкий захисний поліетиленовий шар.

Алюмінієва фольга фактично не впливає на рух водяного потоку ні по температурі, ні по тиску. Потік переміщається по внутрішній трубі із зшитого поліетилену, який і визначає експлуатаційні параметри. Проблема вирішується за допомогою компенсаторів, які сприймають це подовження. Їх застосування  потрібно тільки при відкритому трубопроводу великої протяжності.

У водопровідних трубах житлового будинку компенсація не потрібна, як і в теплих підлогах, де труби залишаються в конструкції підлоги, в розчинної стяжці.

Труби з поліетилену

Поліетилен (ПЕ) - це найпоширеніший матеріал для холодної води. Труби з поліетилену не переносить високу температуру,  тому не використовується в гарячому водопостачанні. Під дією сонячних променів швидко «старіє», тому в зовнішніх мережах застосовувати теж не рекомендується. Малі діаметри продаються в бухтах.

Труби з зшитого поліетилену

Найбільш поширений матеріал для труб - це зшитий поліетилен (РЕХ). Використовується при температурі до 95 °С і витримує тиск до 20 атмосфер. Такі параметри дозволяють використовувати його як для гарячої, так і для холодної води, не виключаючи опалення будинку. Теплі підлоги виконують виключно такими трубами. Монтується трубопровід за допомогою роз'ємних та нероз'ємних вузлових з'єднань.

Роз'ємні сполучні вузли роблять за допомогою латунних муфт, косинців, трійників, ніпелів з ущільнювальними пристроями. Нероз'ємні з'єднання робляться при використанні фітингів і обтискних муфт. Герметизація з'єднання проводиться ручними обтискними пресами. Потрібно враховувати, що для якісного і надійного з'єднання бажано використовувати фітинги заводу-виробника цих же труб.

Поліпропіленові труби (ППР)

Є більш жорсткими трубами, системи з них збираються за допомогою фітингів: куточків, трійників і т.п.

З'єднання нероз'ємні виконуються зварюванням. Для приєднання труб до кранів, змішувачів і т.п. застосовуються латунні елементи, запресовані в поліпропіленові фітинги. Труби можна сміливо використовувати для систем гарячої та холодної води, а також і для опалення в індивідуальному будівництві.

Найбільш популярні категорії поліпропіленових труб:

  • PN-20 - універсальні, застосовується як для холодної так і для гарячої води;
  • Fiber - поліпропіленові трубу армовані скловолокном і складаються з трьох шарів. Внутрішній і зовнішній виготовлені з PPR з проміжним шаром зі скловолокна. Особливості поліпропіленової труби армованої скловолокном є гігієнічність, хімічна стійкість, висока термостійкість, низький гідравлічний опір, легше ніж стандартні PP-R труби, низький коефіцієнт теплового розширення, більш висока пропускна здатність за рахунок більшого внутрішнього діаметра.
  • PPR-AL-PPR - алюмінієво-полімерні композитні труби з алюмінієвим шаром для холодної та гарячої води

Труби з полівінілхлориду (ПВХ, ПВХХ)

Полівінілхлорид характеризуються невеликим коефіцієнтом теплового лінійного розширення, він більш жорсткий і світлостійкий, ніж поліетилен. Можна використовуватипри температурі до 60 °С. Рекомендується використовувати у водопостачанні та в локальних або дворових каналізаційних мережах, в тому числі для водовідведення з дахів.

Трубопровід з полівінілхлориду збирається за допомогою розтрубів, муфт і фітингів. Легко ріжуться простою ножівкою. Збирати їх в систему можна також за допомогою клеїв і зварювання. Існує великий вибір фітингів: куточків, трійників, перехідників і т.п.

Цей короткий огляд основних видів і призначення пластикових труб допоможе Вам не розгубитися перед вибором матеріалу для ваших майбутніх інженерних комунікацій і більш грамотно консультуватися з продавцем при покупці.

Всi новини

підписуйтесь на наші новини

Та отримуйте найвигідніші пропозиції!

Забули пароль

Будь ласка, введіть адресу електронної пошти, який ви використовували для реєстрації. Ми надішлемо Вам новий пароль.

Забули пароль

Будь ласка, введіть адресу електронної пошти, який ви використовували для реєстрації. Ми надішлемо Вам новий пароль.

Ви успішно ввійшли!

H
Ласкаво просимо,

Информация о персональном кабинете:

Особистий кабінет дозволяє вам отримати доступ до інформації про ваші замовлення. Завдяки йому ви також можете переглядати дані про історію та вміст замовлень, їх вартість та статус.

Ласкаво просимо