Системи теплої підлоги: особливості та переваги

Перед початком холодного сезону потрібно подумати про те, що комфортний мікроклімат в будинку неможливий без надійного джерела тепла. Іноді традиційної опалювальної системи виявляється недостатньо. Як правило, ця проблема актуальна для просторих приміщень. Тепла підлога - хороша альтернатива таким додатковим джерелам тепла, як звичні обігрівачі.
Що таке водяна система теплої підлоги?
Водяна система теплої підлоги - сукупність вбудованих труб з гарячою водою, розміщених між покриттям підлоги і основою, виконаним з дерева або бетону. Тепла рідина, яка переміщається по трубах, рівномірно прогріває всю площу підлоги. Шари повітря безпосередньо в підлозі виявляються нагрітими сильніше, ніж верхні, що сприяє оптимально комфортному мікроклімату в приміщеннях.
Переваги теплої підлоги
Водяна тепла підлога має переваги, які вигідно відрізняють його від опалювальних систем радіаторного і конвекторного типів.
- Економічність. Енергоефективність будинку збільшується приблизно на чверть за рахунок того, що варіативність температури носія 30-50 градусів. Якщо приміщення просторе, а стелі високі, економія на опаленні становить 50-60% за рахунок того, що повітря прогрівається на висоту приблизно до 2,5 м від підлоги.
- Комфортність. Приміщення рівномірно прогрівається. Температура повітря на рівні ніг людини становить близько 24 градусів, а на рівні голови - 20 градуси. Це створює ідеальні умови для ігор з дітьми, ходіння босоніж. Крім того, повітря постійно залишається помірно зволоженим.
- Обігрів приміщення відбувається не за рахунок конвекції (переміщення повітряних мас), а від випромінювання. Крім того, через відсутність конвекції пил не переміщається по кімнаті.
- Безпека. Система теплої підлоги має приховані теплові доступи. Ризик отримання опіків від безпосереднього контакту з теплоносієм - нульовий.
- Зручність (підтримувати тепла підлога в чистоті набагато простіше, ніж радіатор).
- Тривалий термін служби. Єдиний обмежуючий фактор в цьому відношенні - це термін служби труб.
- Естетичність. Видимі частини опалювальної системи відсутні. Це сприяє спрощенню завдань по реалізації різних дизайнерських рішень. Водяна тепла підлога - цілком самодостатня опалювальна система. Немає необхідності в радіаторах, які найчастіше доводиться маскувати декоративними панелями або замінювати новими, відповідними інтер’єрному стилю.
Тепла підлога водяна: особливості конструкції
Завдяки сучасним технологіям, можливо облаштування водяних теплих підлог різними способами, різної товщини. В якості основи, на думку фахівців, краще всього рівна основа - камінь або плитка, так як ці матеріали мають найкращу тепловіддачу і сприяють поліпшенню теплообміну в приміщенні. Сукупна товщина пирога становить 50-150 мм, в залежності від параметрів труб, теплопровідності покриття, потужності системи, використовуваної облицювання.
Труба для теплої підлоги: питання вибору
Оптимальний варіант для циркуляції теплоносія - труби, виконані з полімерних матеріалів, міцних, надійних і відносно недорогих.
- Зшитий поліетилен. Матеріал міцний, з хорошою теплопровідністю, дозволяє, при необхідності, збільшити температуру теплоносія. Рекомендована щільність зшивання 65-80%. Особливість монтажу - необхідність фіксації при укладанні, щоб труби не розгиналися, поки стяжка застигне.
- Поліпропілен. Міцний пружний матеріал. Поліпропіленові труби згинаються після попереднього нагрівання.
- Металопластик. Цей варіант - найпоширеніший, з оптимальним співвідношенням якості та ціни. Труба для теплої підлоги зносостійка, довговічна, з хорошою теплопровідністю. Металопластикові вироби гнучкі, добре зберігають форму після згинання.
Укладають труби спіраллю «равликом» або паралельним способом - «змійкою». Останній варіант є оптимальним для підлог, виконаних з ухилом, а також невеликих кімнат. Труба, в яку спочатку надходить теплоносій, знаходиться в самому холодному місці, наприклад, біля зовнішньої стіни. Для просторих приміщень більш доцільна укладання «равликом».
При монтажі використовують також колектор для теплої підлоги, необхідний для рівномірного розподілу теплоносія по трубах. Це пристрій з відводами, які застосовують для приєднання контурів опалювальної системи. Гребінка для теплої підлоги забезпечує безпеку системи і можливість відключення окремих контурів при необхідності. Колекторні шафи виконують вмонтованими в стіну або виносять в окреме приміщення.
Водяна тепла підлога: специфіка експлуатації
Фахівці рекомендують включати систему одразу ж з настанням холодів, оскільки для прогріву приміщення буде потрібно якийсь час. Прогрівається підлога, стіни і лише потім в кімнаті встановлюється постійна температура.
- Якщо підлогове покриття дерев'яне або з ламінату, то бажано поступово збільшувати температуру теплоносія. Підлога прослужить вам довше. У перший день встановлюють температуру теплоносія на 20 градусів, на наступну добу збільшують температуру на 3 градуси, потім розмір підвищення становить по 4 градуси щодоби, аж до виходу на робочу температуру.
- Користуватися системою можна цілий рік. Наприклад, рекомендовано включати окремі гілки, якщо підлога вкрита кахельною плиткою, оскільки вона залишається прохолодною навіть у жарку погоду.
Водяні теплі підлоги - відмінний варіант для перших поверхів приватних будинків. Вони можуть використовуватися як самостійно, так і разом з опалювальними радіаторами.
Бажаєте більше дізнатись про системи опалення та водопостачання?
Підписуйтесь на наший канал в Telegram та будьте в курсі усіх новин!
Новини