Системи теплої підлоги: особливості та переваги

28.11.2018 7120
Системи теплої підлоги: особливості та переваги - фото - стаття в інтернет-магазині систем опалення та водопостачання TermoUnion

Перед початком холодного сезону потрібно подумати про те, що комфортний мікроклімат в будинку неможливий без надійного джерела тепла. Іноді традиційної опалювальної системи виявляється недостатньо. Як правило, ця проблема актуальна для просторих приміщень. Тепла підлога - хороша альтернатива таким додатковим джерелам тепла, як звичні обігрівачі.

Що таке водяна система теплої підлоги?

Водяна система теплої підлоги - сукупність вбудованих труб з гарячою водою, розміщених між покриттям підлоги і основою, виконаним з дерева або бетону. Тепла рідина, яка переміщається по трубах, рівномірно прогріває всю площу підлоги. Шари повітря безпосередньо в підлозі виявляються нагрітими сильніше, ніж верхні, що сприяє оптимально комфортному мікроклімату в приміщеннях.

Системи теплої підлоги: особливості та переваги - фото 2 -

Переваги теплої підлоги

Водяна тепла підлога має переваги, які вигідно відрізняють його від опалювальних систем радіаторного і конвекторного типів.

 • Економічність. Енергоефективність будинку збільшується приблизно на чверть за рахунок того, що варіативність температури носія 30-50 градусів. Якщо приміщення просторе, а стелі високі, економія на опаленні становить 50-60% за рахунок того, що повітря прогрівається на висоту приблизно до 2,5 м від підлоги.
 • Комфортність. Приміщення рівномірно прогрівається. Температура повітря на рівні ніг людини становить близько 24 градусів, а на рівні голови - 20 градуси. Це створює ідеальні умови для ігор з дітьми, ходіння босоніж. Крім того, повітря постійно залишається помірно зволоженим.
 • Обігрів приміщення відбувається не за рахунок конвекції (переміщення повітряних мас), а від випромінювання. Крім того, через відсутність конвекції пил не переміщається по кімнаті.
 • Безпека. Система теплої підлоги має приховані теплові доступи. Ризик отримання опіків від безпосереднього контакту з теплоносієм - нульовий.
 • Зручність (підтримувати тепла підлога в чистоті набагато простіше, ніж радіатор).
 • Тривалий термін служби. Єдиний обмежуючий фактор в цьому відношенні - це термін служби труб.
 • Естетичність. Видимі частини опалювальної системи відсутні. Це сприяє спрощенню завдань по реалізації різних дизайнерських рішень. Водяна тепла підлога - цілком самодостатня опалювальна система. Немає необхідності в радіаторах, які найчастіше доводиться маскувати декоративними панелями або замінювати новими, відповідними інтер’єрному стилю.

Системи теплої підлоги: особливості та переваги - фото 3 -

Тепла підлога водяна: особливості конструкції

Завдяки сучасним технологіям, можливо облаштування водяних теплих підлог різними способами, різної товщини. В якості основи, на думку фахівців, краще всього рівна основа - камінь або плитка, так як ці матеріали мають найкращу тепловіддачу і сприяють поліпшенню теплообміну в приміщенні. Сукупна товщина пирога становить 50-150 мм, в залежності від параметрів труб, теплопровідності покриття, потужності системи, використовуваної облицювання.

Труба для теплої підлоги: питання вибору

Оптимальний варіант для циркуляції теплоносія - труби, виконані з полімерних матеріалів, міцних, надійних і відносно недорогих.

 • Зшитий поліетилен. Матеріал міцний, з хорошою теплопровідністю, дозволяє, при необхідності, збільшити температуру теплоносія. Рекомендована щільність зшивання 65-80%. Особливість монтажу - необхідність фіксації при укладанні, щоб труби не розгиналися, поки стяжка застигне.
 • Поліпропілен. Міцний пружний матеріал. Поліпропіленові труби згинаються після попереднього нагрівання.
 • Металопластик. Цей варіант - найпоширеніший, з оптимальним співвідношенням якості та ціни. Труба для теплої підлоги зносостійка, довговічна, з хорошою теплопровідністю. Металопластикові вироби гнучкі, добре зберігають форму після згинання.

Укладають труби спіраллю «равликом» або паралельним способом - «змійкою». Останній варіант є оптимальним для підлог, виконаних з ухилом, а також невеликих кімнат. Труба, в яку спочатку надходить теплоносій, знаходиться в самому холодному місці, наприклад, біля зовнішньої стіни. Для просторих приміщень більш доцільна укладання «равликом».

Системи теплої підлоги: особливості та переваги - фото 4 -

При монтажі використовують також колектор для теплої підлоги, необхідний для рівномірного розподілу теплоносія по трубах. Це пристрій з відводами, які застосовують для приєднання контурів опалювальної системи. Гребінка для теплої підлоги забезпечує безпеку системи і можливість відключення окремих контурів при необхідності. Колекторні шафи виконують вмонтованими в стіну або виносять в окреме приміщення.

Водяна тепла підлога: специфіка експлуатації

Фахівці рекомендують включати систему одразу ж з настанням холодів, оскільки для прогріву приміщення буде потрібно якийсь час. Прогрівається підлога, стіни і лише потім в кімнаті встановлюється постійна температура.

 • Якщо підлогове покриття дерев'яне або з ламінату, то бажано поступово збільшувати температуру теплоносія. Підлога прослужить вам довше. У перший день встановлюють температуру теплоносія на 20 градусів, на наступну добу збільшують температуру на 3 градуси, потім розмір підвищення становить по 4 градуси щодоби, аж до виходу на робочу температуру.
 • Користуватися системою можна цілий рік. Наприклад, рекомендовано включати окремі гілки, якщо підлога вкрита кахельною плиткою, оскільки вона залишається прохолодною навіть у жарку погоду.

Водяні теплі підлоги - відмінний варіант для перших поверхів приватних будинків. Вони можуть використовуватися як самостійно, так і разом з опалювальними радіаторами.

Бажаєте більше дізнатись про системи опалення та водопостачання?

Підписуйтесь на наший канал в Telegram та будьте в курсі усіх новин!

Новини