Запірна арматура в Тернополі

на сторінку

Запірна арматура: призначення, класифікація, техпараметри

Сантехнічна арматура використовується для контролю, розподілу, перекриття, що подаються до споживачів газу, води, пара в побутових і промислових системах. Технічні вироби також виконують захисну функцію і забезпечують безпеку жителів, обслуговуючого персоналу, приміщень. Арматура для трубопровідних систем використовується у всіх сферах діяльності і розділяється на кілька видів.

Класифікація запірної арматури

Технічні вузли мають різьбове з'єднання і розділяється по їх функціональному призначенню. Основні види арматури, представленої в каталозі:

 • крани;
 • з'єднання;
 • фільтри;
 • кіп;
 • змішувачі.

При експлуатації різних трубопровідних систем, що підводять до споживачів робоче середовище, запірне обладнання дозволяє її оперативно обмежувати та регулювати. Арматура виготовляється з металу і встановлюється в опалювальних, газових, водопровідних системах.

З'єднання / Фітінги

Вироби застосовуються для з'єднання різних ділянок трубопроводів і можуть бути виготовлені їх різних металів. Промисловістю виготовляються фітінги: 

 • чавунні;
 • латунні;
 • нікельовані;
 • сталеві;
 • оцинковані.

Виготовляються чавунні з'єднання з чавуну вищої якості. Вони легко з'єднуються з різними матеріалами. Покриті спецскладом вироби довговічні та надійні. Термін служби вимірюється кількома десятиліттями. Деталі можна неодноразово використовувати в повторних монтажах.Для сантехнічних робіт використовуються також латунні фітінги невеликих розмірів. Латунь легко обробляється, має високу міцність, стійкість до корозії. Зовнішній вигляд, золотистий колір таких деталей більш привабливий. Невисока вартість матеріалу робить вироби з латуні економічно вигідним при монтажі систем.

У побутових системах нікельовані з'єднання виготовляються з латуні з подальшим покриттям нікелем. У відкритих трубопровідних системах вони мають привабливий вигляд, надають інтер'єру приміщень індивідуальність. Легко з'єднуються з металопластиковими, металевими трубами. Більш економний варіант - фітінги сталеві застосовуються в системах з великою кількістю з'єднань. Асортимент деталей зі сталі найширший. Недорогі вироби доступні всім. Вони міцні, витримують значні механічні дії. Покриті антикорозійними складами, сталеві з'єднання мають великі терміни експлуатації і можуть використовуватися повторно.

У монтажі сантехніки оцинкований фітінг найпоширеніший. Покриватися цинком можуть будь-які метали. Такі вироби більш довговічні, несхильні до корозії. Відмінні характеристики, невисока вартість робить їх найбільш доступними.

Крани

Вироби відносяться до класу запірно регулююча арматура і застосовуються у всіх трубопровідних системах. Широко застосовують такі види кранів:

 • пробкові;
 • кульові;
 • натяжні;
 • сальникові;
 • з фланцем.

У побутових системах подачі води використовуються крани кульові водяні невеликих розмірів. Виготовляються вони з металів або металопластику. Монтаж проводиться за допомогою різьбових з'єднань, зварюванням, підключенням фланців.Для газопроводів встановлюють кран кульовий газовий з повнопрохідний отвором. Вироби мають високу міцність, стійки до газових середовищ і вони виділяють масел. Використовуються в газових системах низького, середнього тиску.У системах опалення доцільно встановлювати кран радіаторний, витримує високі температури. Їх наявність в опалювальній системі дозволяє перекривати подачу гарячого середовища на окремих ділянках, спускати її при консервації, ремонту.

В каталозі сайту кран сантехнічний представлений в різних модифікаціях. Користувач зможе підібрати оптимальний варіант для будь-якої трубопровідної системи. Всі вироби відповідають заявленим виробником техпараметрам, сертифіковані.

Фільтри та ущільнювачі

Якість водного середовища, що проходить через трубопроводи сумнівна. Окалини, частинки ржі та інші дрібні елементи призначені затримувати муфтові фільтри встановлені в системах подачі робочого середовища. В асортименті представлені різні моделі виробів, в яких легко зняти сітку для очищення від засмічень.

Для якісних з'єднань комплектуючих трубопровідних систем при монтажі застосовується ущільнювач з різних матеріалів. Найбільш поширені:

 • гумові;
 • ФУМ-стрічка;
 • лляне пасмо.

У системах з високим температурним режимом до 100 °C використовують стрічку ФУМ, просочена спецскладом льону. При більш високій температурі застосовується азбестове пасмо з графітним просоченням.
Для сантехнічних з'єднань використовується також герметик володіє пластичністю. В асортименті є кілька видів. Перш ніж купити герметизирующий склад користувачеві необхідно ознайомитися з інструкцією із застосування, складом речовин.